• Home
  • /
  • Zdrowie
  • /
  • Ogórek – właściwości oraz wpływ na cerę
ogórek

Ogórek – właściwości oraz wpływ na cerę

Ogórek to pospolite i często niedoceniane warzywo prosto z naszego ogródka. Smakuje nijako gdy dodamy go do sałatki, za to z chęcią zabieramy się za niego czy to w formie małosolnej, czy też kiszonej. Pomimo swego dość prostego wyglądu, ogórek to nie tylko sposób na upalne dni, ale również źródło substancji przeciwnowotworowych zwanych kukurbitacynami.

Ogórek na upalne dni

Ogórek składa się w 97% z wody, a więc świetnie potrafi poradzić sobie z naszym pragnieniem w upalne dni. Możemy jeść go obranego ze skórki, jednakże ze względu na obecność błonnika, którego najwięcej właśnie jest w skórce, powinniśmy skonsumować go w pierwotnej formie. Z uwagi na swoją zaskakująco małą kaloryczność (ok. 12 kcal / 100g), możemy go zajadać bez końca np. jako koktajl ogórkowy, czy też chłodnik.

Ogórek to także jedno z warzyw bogate w potas, a więc skutecznie obniża on ciśnienie krwi jednocześnie wspomagając pracę naszego serca. Nieważne czy jesteśmy zestresowani, czy też wycieńczeni po siłowni, ogórek znakomicie wpłynie na nasze samopoczucie. Aby zaspokoić nasze pragnienie, pokrójmy parę plasterków ogórka, dodajmy je do dzbanka wody, a następnie wpuśćmy sok z całej cytryny wraz z kawałeczkiem potartego imbiru. Taki napój to potęga witamin, która podkręci nasz metabolizm na wiele godzin.

Ogórek ma działanie przeciwnowotworowe

Substancje zawarte w ogórku to kukurbitacyny, które skutecznie wpływają na obniżenie ryzyka wystąpienia raka prostaty oraz raka trzustki. Skutecznie oczyszcza nasz organizm z zebranych w nim toksyn. Ma również działanie moczopędne, a więc podkręca pracę nerek, oraz niweluje nadmiar zgromadzonej wody w organizmie. Dieta bogata w sałatki i dania z dodatkiem ogórka zdecydowanie wpłynie na zmniejszenie wagi naszego ciała oraz ochroni nas przed wzrostem komórek rakowych.

Ogórek nas odmłodzi

Właściwości ogórka są czasami niedoceniane, a przecież 90% kremów do cery, czy też rąk jest właśnie wyprodukowanych na bazie ogórka. Ma on działanie odkwaszające, a więc reguluje poziom kwasowości w naszym organizmie. Poprawia cerę, wzmacnia energię oraz chroni przez różnego typu infekcjami. Jest naturalnym lekiem na naszą koncentrację, zatem nieważne czy się uczymy, czy też już pracujemy, dieta z jego udziałem wpłynie pozytywnie na nasze problemy z pamięcią, oraz skupienie na codziennych czynnościach.

Ogórek to przede wszystkim element wielu sałatek. Nie powinniśmy jednak łączyć go z pomidorem z uwagi na enzym askorbinowy, który zwyczajnie eliminuje witaminę C zawartą w pomidorach. Starajmy się zatem odseparować twe dwa warzywa i nie przyjmować ich w jednym posiłku.

Ponieważ jest on małokaloryczny, możemy go jeść praktycznie do woli. Spożywajmy go zatem regularnie, a już zaledwie w tydzień nie tylko podkręcimy nasz metabolizm, ale również poprawimy znacząco cerę, a przy okazji pozbędziemy się około 1kg wody z naszego organizmu.

Same pozytywy!

Dodaj komentarz

error: Content is protected !!
back to top